Úvod Housing Datacentrum Ostrava

Datacentrum Ostrava

 • Napájení datacentra

  K distribuční síti je datacentrum připojeno NN přípojkou v rámci budovy. Proti dlouhodobému výpadku napájení z distribuční sítě je datové centrum chráněno diesel generátorem Caterpillar s výkonem 110 kVA se zásobou paliva nejméně na 24 hodin.

  Krátkodobé výpadky napájení, poklesy napětí v distribuční síti i náběh diesel generátoru vykrývají jednotky centrální UPS s kapacitou 15 kVA na jednu napájecí větev.

 • Napájení stojanů

  <Zákaznické stojany jsou standardně napájeny jednou napájecí větví AC 230 V, na žádost lze přidat druhou nezávislou (od úrovně diesel generátoru) napájecí větev. Napájecí větve jsou zálohovány jednotkami centrální UPS, každá větev nezávisle, a společným diesel generátorem.

  Pro zákazníky, kteří využívají především telekomunikační zařízení, jsou k dispozici dvě napájecí větve s napětím DC 48 V zálohovaným bateriemi DC zdroje.

 • Systém chlazení

  Chlazení hlavního sálu POP zajišťují dvě klimatizační jednotky s redundancí N+1. Teplota prostředí je regulována na 23 °C (+-5 °C).

  Studený vzduch je vháněn pod tlakem do prostoru dvojité zvýšené podlahy MERO a chladí zákaznické technologie průchodem studeného vzduchu skrz stojany a perforované dveře.

 • Konektivita

  Datacentrum je připojeno do centra českého Internetu (NIX.cz) dvěma vlastními nezávislými páteřními trasami zapojenými do kruhu a zakončenými v Praze v CE Colo a v TTC Teleport s kapacitou linek 3x 10 Gbit/s. Je zajištěn přímý peering s centrem peering.cz (napojení v Praze a v Bratislavě, linky 4x 10 Gbit/s) a Google (linka 10 Gbit/s). Spojení se slovenskými peeringovými centry SIX a NIX.sk je zajištěno 10 Gbit/s linkami.

  Zahraniční konektivita o celkové kapacitě 4x 10 Gbit/s je poskytována operátory Interoute a RETN s odběrnými místy v Praze, Brně a Bratislavě. Kapacitu lze operativně navýšit dle potřeby.

  Zákazníkům datacentra je k dispozici internetová konektivita od naší společnosti. Dále nabízíme pronájem datových okruhů (L1, L2) až do rychlosti 100 Gbit/s a pronájem nenasvícených vláken.

  Naši zákazníci mohou využít také služby celé řady dalších telekomunikačních operátorů, kteří mají v ostravském datacentru umístěna svá odběrná místa, tzv. point-of-presence (POP).

  Do datového centra jsou zavedeny páteřní optické trasy ve vlastnictví naší společnosti a to:

  - optická trasa směr Praha

  - optická trasa směr Brno, následně Bratislava (Slovensko) a Vídeň (Rakousko)

  - optická trasa směr Český Těšín zajišťující napojení na Polsko

  - lokální optické trasy v rámci Ostravy

  Dále jsou v objektu datacentra zakončeny místní i dálkové optické trasy dalších významných operátorů působících na českém trhu.

 • Zabezpečení

  Budova Ostravia Trade je střežena bezpečnostní službou, která mimo pracovní dobu zajišťuje i chod recepce. Vstup do sálu přes bezpečnostní dveře, klíčový trezor a hlavní sál POP jsou neustále monitorovány kamerovým systémem se záznamovým zařízením s uchováváním záznamu až 10 dní zpětně a výstupem na centrální pult dohledového centra v Brně.

  Datové sály a klíčový trezor jsou zabezpečeny elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS) s výstupy vyvedenými na centrální pult dohledového centra v Brně.

 • Protipožární systém

  Datacentrum, resp. technologické sály, jsou vybaveny samostatnou poplachovou signalizací (EPS) a čidly zaplavení s vyvedením výstupů na centrální pult dohledového centra v Brně.

 • Přístup do datacentra

  K technologickým sálům se přistupuje přes hlavní vchod budovy Ostravia Trade přes recepci v režimu 24/7/365. Technologické sály jsou umístěny v 1. PP. Při navážení technologie je možné využít vstup ze dvora přes vrátnici, kde je možné po domluvě i parkování. Každý zákazník obdrží klíč a osobní PIN pro přístup do klíčového trezoru. Klíč od sálu a zákaznických stojanů jsou uchovávány v systému elektronicky střeženého trezoru klíčového hospodářství.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Vámi uvedené údaje zpracováváme v souladu s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

* Položka je povinná

Nej.cz

Obchodní oddělení

+420 533 383 333

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl